2017.09.21. csütörtök

Pályázati felhívás Erasmus+ hallgatói mobilitási programban való részvételre

A pályázat célja:

Az Erasmus+ program keretében a pályázaton nyertes hallgatók lehetőséget kapnak Európai Uniós partneregyetemeink egyikén részképzésben részt venni (lehetőséget kapnak arra, hogy a külföldi egyetem saját hallgatóival megegyező státusban fogadja őket, nem kell tandíjat fizetniük és a kint teljesített kurzusok itthoni tanulmányi kötelezettségükbe kari/intézeti/tanszéki engedéllyel beszámíthatók), valamint külföldi egyetemen, szakmai szervezetnél, non-profit szervezetnél szakmai gyakorlatot teljesíteni. A tanulmányutak célja félév-áthallgatás, a szakdolgozat elkészítése, illetve a szakos tanulmányokkal egybekötött szakmai gyakorlat lehet. A mobilitás csak akkor valósulhat meg, ha a külföldi tanulmányokat és/vagy a szakmai gyakorlatot a küldő intézmény elfogadja és azt a hallgató itthoni előmenetelébe – az ELTE-s kreditszámokon és átszámított érdemjeggyel - beszámítja.

Elnyerhető ösztöndíj időtartama, összege:

A pályázaton nyertes hallgatók 1 szemeszter időtartamra kaphatnak támogatást, amit indokolt esetben (ösztöndíj-támogatás nélkül) meghosszabbíthatnak. Amennyiben a hallgató közös képzési programban vesz részt, úgy számára 10 hónapra adható tanulmányi ösztöndíj. A közös képzésben való részvételt és a képzési program megnevezését a pályázatban külön jelezni kell.

A külföldi tanulmányok minimális időtartama 3 hónap, szakmai gyakorlat esetében legalább 2 hónap. Az ösztöndíj összege függ a tanulmányi időszak hosszától és a célországtól. A 2015/2016. tanévi ösztöndíjak összege:

Ausztria, Dánia, Finnország, Franciaország, Egyesült Királyság, Írország, Lichtenstein, Norvégia, Olaszország, Svédország egyetemeire utazók számára havi 500 euró a részképzés esetén (kombinált mobilitásnál is!) és 600 euró a szakmai gyakorlat esetén;

Belgium, Ciprus, Csehország, Görögország, Hollandia, Horvátország, Izland, Luxemburg, Németország, Portugália, Spanyolország, Szlovénia, Törökország egyetemeire utazók számára havi 400 euró a részképzés esetén (kombinált mobilitásnál is!) és 500 euró a szakmai gyakorlat esetén;

Bulgária, Észtország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Málta, Románia, Szlovákia, Macedónia egyetemeire utazók számára havi 300 euró a részképzés esetén (kombinált mobilitásnál is!) és 400 euró a szakmai gyakorlat esetén.

A pályázat benyújtásának határideje és módja:

A pályázatot legkésőbb 2015. március 11-én éjfélig kell benyújtani/feltölteni, véglegesíteni a Neptun Erasmus felületén elektronikusan, valamint az intézeti/tanszéki kiírás és sajátosságoknak megfelelően kinyomtatott és aláírt pályázat egy példányát a szükséges mellékletekkel együtt kell leadni a tanszék/intézet által közölt információk szerint. (amennyiben az Erasmus pályázati felület nem kínálja fel a nyomtatási lehetőséget, akkor a nyomtatást közvetlenül a Neptun rendszerből lehet megoldani, pl. a „print screen” segítségével).

A tanszékek/intézetek külön személyi/pályázati adatlapot is kérhetnek.

A hiányos, feltételeknek nem megfelelő, olvashatatlan vagy határidő után érkező pályázatokat a kar intézetei fogadják el.

Részletek és pályázati felhívás a 2015/2016-os tanévre

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2015.02.20.      :.
2017 szeptember
Hamar Imre a CCTV új sztárja
A Kar Távol-keleti Intézetének igazgatóját Hamar Imrét a kínai CCTV legnézettebb műsorába, a „Voice”-ba kérték fel vendégnek. Részletek »
Választások a kari Doktorandusz Önkormányzatba