A Gólyavári Esték sorozatának áprilisi előadását Knipf Erzsébet egyetemi tanár tartja

2016. április 13.

ELTE BTK Gólyavár Pázmány Péter terem

2016. április 13. -

ELTE BTK Gólyavár Pázmány Péter terem

A Gólyavári Esték sorozatában 2016. április 13-án, szerdán este 6 órakor az ELTE Trefort-kerti kampuszán, a Gólyavár földszinti Pázmány Péter termében Knipf Erzsébet intézetigazgató egyetemi tanár tart előadást Nyelvi kontaktusok és következményeik címmel.

Különböző nyelvek egymás mellett élése, a beszélők nyelvi érintkezése, a nyelveknek egymásra gyakorolt hatása már a civilizációk kialakulása óta ismert. Napjaink modern társadalmában ezek a jelenségek egyre inkább felerősödnek, sőt mindennapjaink részévé válnak. A nyelvek érintkezésének következményei nemcsak a nyelvekkel foglalkozó szakemberek, hanem a beszélők számára is sok érdekességet rejtenek.

Minden érdeklődőt tisztelettel várunk.

Időpont: 2016. április 13. 18:00 (Az előadást pontosan kezdjük.)

Helyszín: ELTE BTK Gólyavár, Pázmány Péter terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4. Gólyavár)

A sorozat következő időpontja: 2015. május 11.