Li Keqiang miniszterelnökkel találkozott Rigában Hamar Imre dékánhelyettes

2016. november 5-én tizenhat kelet-és közép-európai ország miniszterelnökei Li Keqiang kínai miniszterelnökkel tartottak megbeszélést Rigában. A csúcstalálkozót követően a miniszterelnökökről és a tizenhat kelet-és közép-európai ország egy-egy sinológusáról csoportképet készítettek Li Keqiang miniszterelnökkel közösen. A képen Magyarországról Orbán Viktor miniszterelnök úr mögött Hamar Imre, a Kar nemzetközi ügyek dékánhelyettese, a Távol-Keleti és a Konfuciusz Intézet igazgatója állt, aki a magyar sinológiát képviselte.

Az „5. Kína és Közép- és Kelet-Európai Országok Csúcstalálkozójával” egyidejűleg rendezte meg a Lett Tudományegyetem Konfuciusz Intézete a „Közép- és Kelet-Európai országok sinológiai és kínai nyelvoktatási szimpóziumát”, amelyen az egyetem meghívására Hamar Imre igazgató tartott előadást „Egy Övezet, Egy Út és sinológia” címmel. A szimpóziumon részt vett továbbá Csikó Anna, az ELTE Konfuciusz Intézet tudományos segédmunkatársa, az „Egy Övezet, Egy Út” Kutatóközpont igazgatóhelyettese is. A szimpóziumon három fő témában hangzottak el előadások: „'Egy Övezet, Egy Út’ és tehetséggondozás a sinológiában”, „A Konfuciusz Intézetek sinológiai kutatásokban betöltött szerepe” és „Sinológia és nyelvoktatás a kelet- és közép-európai országokban – történet és a jelenlegi helyzet”.

2016.11.21.