2018.05.25. péntek

Hallgatóink a Magyar Nemzeti Múzeumban

2017. február 3-án 11.00 órakor a Magyar Nemzeti Múzeum és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Régészettudományi Intézete stratégiai együttműködési megállapodást kötött a múzeum Széchényi-termében. A dokumentumot Varga Benedek főigazgató és Borhy László akadémikus, dékán, a Régészettudományi Intézet igazgatója, valamint a két intézmény gazdasági ellenjegyzői  írták alá.

A két intézmény között hosszú múltra tekint vissza a tudományos-szakmai együttműködés. Az írásbeli megállapodás célja nemcsak az, hogy a múzeum és az egyetem szorosabbra fűzze kapcsolatát, hanem a már kialakult hagyomány eredményeit szeretné hasznosítani.

A szerződés rögzíti az oktatási intézmény régész képzésében a múzeum szerepét: a képzési tervek kidolgozását, megvalósításukat, a szakdolgozatokban való konzulensi, témavezetői részvételt – BA, MA szinten, valamint a doktori programokban is.

A múzeum saját erőforrásaira támaszkodva, saját helyszínein a tudományos munkatársak különleges kompetenciáját az oktatás javára hasznosítja, ezzel biztosítva a folyamatos, jól képzett utánpótlás szakmai tudását. Egy hamarosan kidolgozandó tervezet alapján a múzeum képzési helyként közreműködik; oktatási helyszín lesz, betekintést enged raktáraiba, hogy megmutassa a gyűjtés, tárolás, leltározás elméleti és gyakorlati rendszerét, illetve a hallgatókat múzeumi gyakorlaton fogadja. Emellett a szerződés részletesen kitér a közös tudományos együttműködésre is.

A múzeum és az egyetem között létrejövő széleskörű kooperáció erősíti azt a minisztériumi törekvést, hogy a kulturális és az oktatási ágazat minél szorosabban, minél hatékonyabban működjön együtt.

Fotók: Selmeczi Tamás

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.02.07.      :.
2018 május
DH Budapest 2018
Május 28-án kezdetét veszi az ELTE Bölcsészettudományi Karán az ELTE Digitális Bölcsészet Központja által szervezett négy napos nemzetközi konferencia. Részletek »
Néderlandisztika diszciplináris minor
Tájékoztató a néderlandisztika minor szakirányról Részletek »
Középkorral foglalkozó doktoranduszok konferenciája
2018. június 7-én és 8-án kerül megrendezésre. Részletek »
2018. évi Hahn István Díj átadó
Előadást tart támogatott kutatásáról a 2016. évi díjazott Dr. Bajnok Dániel.
Az anyanyelv-elsajátítás folyamata hároméves kor után
Az ELTE Fonetikai Tanszékén működő gyermeknyelvi kutatócsoport a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával szakmai konferenciát szervez. Részletek »
Reformationes – Reformtörekvések a vallástörténetben
Vallástudományi konferencia 2018. május 22-én. Részletek »