2018.07.20. péntek

Hallgatóink a Magyar Nemzeti Múzeumban

2017. február 3-án 11.00 órakor a Magyar Nemzeti Múzeum és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Régészettudományi Intézete stratégiai együttműködési megállapodást kötött a múzeum Széchényi-termében. A dokumentumot Varga Benedek főigazgató és Borhy László akadémikus, dékán, a Régészettudományi Intézet igazgatója, valamint a két intézmény gazdasági ellenjegyzői  írták alá.

A két intézmény között hosszú múltra tekint vissza a tudományos-szakmai együttműködés. Az írásbeli megállapodás célja nemcsak az, hogy a múzeum és az egyetem szorosabbra fűzze kapcsolatát, hanem a már kialakult hagyomány eredményeit szeretné hasznosítani.

A szerződés rögzíti az oktatási intézmény régész képzésében a múzeum szerepét: a képzési tervek kidolgozását, megvalósításukat, a szakdolgozatokban való konzulensi, témavezetői részvételt – BA, MA szinten, valamint a doktori programokban is.

A múzeum saját erőforrásaira támaszkodva, saját helyszínein a tudományos munkatársak különleges kompetenciáját az oktatás javára hasznosítja, ezzel biztosítva a folyamatos, jól képzett utánpótlás szakmai tudását. Egy hamarosan kidolgozandó tervezet alapján a múzeum képzési helyként közreműködik; oktatási helyszín lesz, betekintést enged raktáraiba, hogy megmutassa a gyűjtés, tárolás, leltározás elméleti és gyakorlati rendszerét, illetve a hallgatókat múzeumi gyakorlaton fogadja. Emellett a szerződés részletesen kitér a közös tudományos együttműködésre is.

A múzeum és az egyetem között létrejövő széleskörű kooperáció erősíti azt a minisztériumi törekvést, hogy a kulturális és az oktatási ágazat minél szorosabban, minél hatékonyabban működjön együtt.

Fotók: Selmeczi Tamás

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.02.07.      :.
2018 július
Az I. évfolyam francia minor szak írásbeli szintfelmérőjére
Az I. évfolyam francia minor szak írásbeli szintfelmérőjére 2018. szeptember 3-án, hétfőn 10 órakor kerül sor.
Portugál minor tájékoztató
A portugál minor szakirányt a bolognai rendszerben bármely alapszakos, portugál nyelvtudással nem rendelkező ELTE hallgató választhatja. Részletek »
Spanyol minoros szintfelmérő
A Spanyol Nyelvi és Irodalmi Tanszék a 2018/2019-es tanévre is hirdet minoros szintfelmérő beszélgetést. Részletek »