2018.06.21. csütörtök

A Kar új professzor emeritusai

Az ELTE Szenátusának 2017. szeptember 8-i ünnepi közgyűlésén Borhy László rektor professor emeritus címet adott át az Egyetem kiemelkedő nyugdíjas oktatóinak.

Az Egyetem Szenátusa több évtizedes kiemelkedően magas színvonalú, hazai és nemzetközi oktató tevékenysége, tudományos teljesítménye, a tudományos utánpótlás nevelésében való részvétele, valamint az oktatás és kutatás terén végzett szakmai közéleti tevékenysége elismeréseként tizennégy professzornak adományozott professor emeritus címet.

Karunkon:

• Kövecses Zoltán egyetemi tanár,
  • Radnóti Sándor egyetemi tanár,
  • Mojszejenko Viktor egyetemi tanár,
  • Pálvölgyi Mihály egyetemi tanár,
  • Pusztay János egyetemi tanár,
  • Kiss Gyula egyetemi tanár,
  • Tallár Ferenc egyetemi tanár,
  • Jászay László egyetemi tanár,
  • Nádasdy Ádám egyetemi tanár,

Az Egyetem professor emeritus címet adományozhat annak az oktatónak, aki főiskolai, illetve egyetemi tanári címmel rendelkezik, nyugdíjazására tekintettel foglalkoztatását megszüntetik, és megfelel bizonyos szigorú szakmai követelményeknek. A professor emeritusok továbbra is részt vesznek az oktató- és kutatómunkában.

Forrás: elte.hu

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.09.11.      :.
2018 június
Zenekultúra minor - felvételi meghallgatás!
2018. június 25-én, illetve 27-én. Részletek »
A kritika fogalma a XVII-XVIII. században
Az MTA-PTE "Kritikai Tanulmányok" Kutatócsoport és az ELTE Újkori és Jelenkori Filozófia Tanszék konferenciája. Részletek »
A fordítás elméleti és gyakorlati kérdései
Emlékkonferencia Papp Andrea tiszteletére. Részletek »
DAAD német-magyar kutatócsere program - Pályázati-felhívás
A DAAD német-magyar projektalapú kutatócsere program pályázati felhívást tesz közzé 2019-2020-as évre. Részletek »
Textológia és interpretáció a régi magyar irodalomban
Az egy évvel ezelőtt elhunyt Orlovszky Géza emlékére rendezett konferencia. Részletek »
Múzeumok Éjszakája
2018. június 23-án az ELTE BTK – Trefort-kertben.
Némirovsky-délután
A Francia Intézet és az ELTE BTK Francia Tanszékének szervezésében. Részletek »
Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj pályázati felhívása a 2018/2019-es tanévre
A nemzeti felsőoktatási ösztöndíj elsődleges célja, hogy a kiemelkedő tanulmányi, illetve tudományos eredményt elért hallgatókat támogassa anyagi és erkölcsi téren egyaránt. Részletek »