'Tudós tanárok - Tanár tudósok' konferencia

Az ELTE Tanárképző Központja szeretettel meghív minden érdeklődőt a 2014. november 10-11-én (hétfőn és kedden) megrendezésre kerülő Tudós tanárok - tanár tudósok – konferencia a minőségi tanárképzésről című tudományos és szakmai szimpóziumra.

A konferencia célja és témája:
A tanácskozás a Magyar Tudományos Akadémia által szervezett Magyar Tudomány Ünnepének 2014. évi rendezvényeinek alkotja részét. A reményeink szerint hagyományteremtő konferenciát abból az alkalomból szervezzük, hogy a tanárképzés át-/visszaállt az osztatlan formába, amely számos szakmai, tartalmi, tudományos és szervezési kérdés megoldását, újragondolását teszi szükségessé.

A tanárképzést évszázadok óta formáló intézményi környezet és a hagyományok értékeit személyesen is megőrző tanári társadalom együttes felelősséggel tartozik a minőség pedagógiai kultúrába ágyazott áthagyományozásáért. E történelmi korszakokon és egymást váltó generációkon átívelő feladatot és küldetést minden időben olyan szakmai és szervezeti elhivatottság táplálja, melynek tudományos forrásvidékét a nevelés és oktatás tudós képviselői is készek a maguk egyrészt tényszerű, másrészt kultúraközvetítő eszközeivel feltárni, gazdagítani. Az ELTE Tanárképző Központ (TKK) konferenciáját azzal a fő céllal hirdeti meg, hogy mind alkalmat, mind pedig lehetőséget is adjon a tanárképzés – és ezen belül különösen az új, osztatlan tanárképzés – ügyéért felelős intézményi, szakmai, tudományos és társadalmi műhelyeknek a közös párbeszédre. Alkalmat a múlt értékeinek és a jövő kihívásainak értő és igényes áttekintésére, és lehetőséget a minőség időben változatlan, de a jelenben mindig új tartalmakkal is gazdagodó fogalmának gyakorlati átültetésére.

A folyamatos kutatási tevékenység és eredményeink visszavezetése a képzési tartalomba és struktúrába alapvető feltétele a minőségi és versenyképes tanárképzésnek. A konferenciára ezért egyaránt várunk elméleti és empirikus kutatásokon, valamint a gyakorlati tapasztalatokon, a „jó gyakorlatokon” alapuló előadásokat. A tanácskozás munkanyelve a magyar, de külföldi kollégáinktól is örömmel fogadunk előadásokat angol nyelven. A konferencia anyagát lektorált tanulmánykötetben tervezzük megjelentetni. A tanulmányok benyújtásának határideje: 2014. december 15.

Jelentkezés a konferenciára:
Jelentkezni f. év július 1-től a konferencia honlapján lehet (tudostanar.elte.hu) a tervezett előadás 200 szavas összefoglalójával együtt 2014. szeptember 21-ig. Az előadások elfogadásáról 2014. szeptember 30-ig e-mailben értesítik a jelentkezőket.

2014.07.08.