Megjelent a Center for World University Rankings (CWUR) legfrissebb rangsora

Nyilvánosságra hozták a Center for World University Rankings (CWUR) 2014-es egyetemi rangsorát. A CWUR több szempont alapján rangsorolja az egyetemeket, többek között az oktatás minősége (hány nemzetközi díjat nyertek az intézmények volt hallgatói), a végzett hallgatók elhelyezkedése (hányan töltenek be igazgatói pozíciót), az oktatók kiválósága (díjak, elismerések), a publikációk száma, az idézési arány és a szabadalmak száma alapján.

A világ legjobb ezer egyetemét rangsoroló listára hat magyar egyetem került fel: az Eötvös Loránd Tudományegyetem a 371., a Semmelweis Egyetem az 598., a Debreceni Egyetem a 673., a Szegedi Tudományegyetem a 712., a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a 811., a Pécsi Tudományegyetem pedig a 862. helyen végzett.

2014.07.16.