Elhunyt Dr. Fodor Sándor professor emeritus, a Kar egykori dékánja

A gyászoló család és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara mély fájdalommal tudatja, hogy Dr. Fodor Sándor egyetemi tanár, professor emeritus a Bölcsészettudományi Kar volt dékánhelyettese és dékánja, a Sémi Filológiai és Arab Tanszék volt vezetője, az Orientalisztikai Intézet volt igazgatója, a Kőrösi Csoma Társaság volt alelnöke, az MTA Orientalisztikai Tudományos Bizottságának tagja, az Egyiptomi Nyelvi Akadémia külső tagja, a Magyar-Egyiptomi Baráti Társaság elnöke, az arab kultúra, az iszlám civilizáció és vallás európai megismertetéséért az Egyiptomi Arab Köztársaság által adományozott Művészeti és Tudományos Érdemrend birtokosa 2014. augusztus 2-án váratlanul elhunyt.

Búcsúztatása 2014. augusztus 30-án 17 órakor a Gazdagréti Református Templomban lesz. (1118 Budapest, Rétköz utca 41.)

Felejthetetlen halottunkat szűk családi és baráti körben, az Ábrahámhegyi Temetőben 2014. szeptember 6-án 16 órakor helyezzük örök nyugalomra. (8256 Ábrahámhegy, Szent Iván /Kereszt/ utca)

Gyászolják: felesége, Enikő, fiai, Boldizsár és Barnabás, menyei, Edit és Judit, unokái, Benjámin és Emili, valamint Bertalan és Zsófia, feleségének édesanyja, Márta, sógora, Balthazár Attila és családja, rokonai, a Tatai és a Lovas család, barátai, pályatársai, munkatársai, tanítványai, sporttársai és mindazok, akik szerették.

Kérjük, hogy gyásza jeléül csak egy szál virágot helyezzen el a búcsúztatás színhelyén!

Levélcím: Dr. Fodor Sándorné, 1011 Budapest, Szalag utca 6., encila.fodbalth@gmail.com

Gyászjelentés

Az Ormos István tanszékvezető egyetemi tanár által írt nekrológ ITT olvasható.

2014.08.26.