Tájékoztató: finn, észt és finnugor minorról és specializációról

2016. szeptember 08.

Finnugor Tanszéken (I. épület, földszint)

2016. szeptember 08. -

Finnugor Tanszéken (I. épület, földszint)

A Finnugor Tanszék a 2016/17-es tanévben is szeretettel várja mind a magyar alapszakos, mind bármely más alapszakon tanuló hallgatók jelentkezését. Óramegbeszélések: szeptember 8-án, csütörtökön 13 (BA) és 14 órakor (MA) a Finnugor Tanszéken (i. épület, földszint).

A nyelvi képzések mindhárom szak esetében a kezdő szintről indulnak. A finn és az észt minor (magyar alapszak esetében specializáció) időtartama 6 félév, a finnugor minor/specializáció tömbösítéssel 4 félév alatt is elvégezhető.

A finn nyelvet és kultúrát választók figyelmét felhívják arra, hogy a lehetséges férőhelyek száma az első félévben 40 fő, a 2. féléves tanulmányaikat viszont csak azok kezdhetik meg, akik az 1. félévi nyelvi kurzust jeles (5) vagy jó (4) eredménnyel zárják.

További információkat kaphatnak a képzésekről:

észt: Bereczki András

finn: Simon Valéria

finnugor: Salánki Zsuzsanna

valamint a tanszéki honlapon.