2017.04.26. szerda

Mongol buddhizmus a gyakorlatban

A 2015. áprilisában rendezett „A mongol buddhizmus múltja, jelene, jövője” témájú, sikeres nemzetközi workshopnak hagyományt teremtve 2017. április 24–25-én sor kerül a „Mongol buddhizmus a gyakorlatban” témájú konferenciára az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán.

Az ujgur és tibeti gyökerű mongol buddhizmus a belső-ázsiai műveltség talaján helyi értékekkel és szemlélettel bővült. A konferencia célja az, hogy a nemzetközi és magyar kutatók, valamint a kutató szerzetesek, kolostori apátok több szempontból vizsgálják a mongol buddhizmus sajátos gyakorlatát, szertartásait, történeti hátterét, irodalmát, kolostori életét, és a szinkretikus népvallást.

A kétnapos konferenciára tizenöt ország (Ausztrália, Ausztria, Csehország, Franciaország, Japán, Kazahsztán, Kína, Lengyelország, Magyarország, Mongólia, Nagy-Britannia, Németország, Oroszország, Svájc, USA) több mint száz kutatója érkezik, közöttük magas rangú mongol szerzetesek is. A szerzetesek és kutatók nem csak a mai Mongólia területéről, hanem az Oroszországhoz tartozó burját, kalmük és tuvai, valamint a Kínához tartozó Belső-Mongólia területéről is érkeznek. A konferencia nyelve az angol, a mongol és az orosz.

A konferencia témája szervesen illeszkedik a Mongolisztikai Kutatóközpontban, a Mongol és Belső-ázsiai Tanszéken, a Buddhizmus-kutatás Központban és a Távol-keleti Intézet egyéb intézményeiben folyó, nemzetközileg elismert buddhizmus kutatáshoz. A konferencia megnyitóján megemlékeznek Kőrösi Csoma Sándor buddhizmus-kutatásban betöltött szerepéről is.

A konferencián való részvétel regisztráció nélküli. A szervezők szeretettel várják az érdeklődőket!

Szervezők:

• ELTE BTK, Távol-keleti Intézet, Mongol és Belső-ázsiai Tanszék (Dr. (habil.) Birtalan Ágnes tanszékvezető)
  • ELTE BTK, Távol-keleti Intézet, Mongolisztikai Kutatóközpont
  • ELTE BTK, Távol-keleti Intézet, Buddhizmus-kutatás Központ
  • MTA, Bölcsészettudományi Kutatóközpont, Néprajztudományi Intézet
  • Mongólia Magyarországi Nagykövetsége

Időpont: 2017. április 24–25. 9.30–18.00

Helyszín: ELTE BTK A ép. Kari Tanácsterem (párhuzamos szekciók: F ép. Kodály terem, D ép. Eötvös terem )

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.03.28.      :.
2017 április
Erasmus+ szociális kiegészítő támogatás - pályázati felhívás
A Tempus Közalapítvány és az ELTE pályázati lehetőséget hirdetnek szociális alapú kiegészítő pénzügyi támogatásra azon felsőoktatásban tanuló hallgatók számára, akik a 2017/2018-as tanévben Erasmus+ tanulmányi célú mobilitási ösztöndíjat kívánnak elnyerni/elnyertek. Részletek »
A modernitás a mai francia költészetben