Anyanyelvünk évszázadai 4. Nyelvünk változása és változatai

06/09 - 06/10

2017. június 09. - 2017. június 10.

ELTE BTK A ép. Kari Tanácsterem

06/09 - 06/10

2017. június 09. - 2017. június 10.

ELTE BTK A ép. Kari Tanácsterem

Az ELTE BTK Magyar Nyelvtörténeti, Szociolingvisztikai, Dialektológiai Tanszéke, valamint a tanszék nyelvtörténeti hallgatói műhelye – az ELTE Tehetséggondozó Programjának keretében és a kari HÖK támogatásával – 2017. június 9–10-én „Anyanyelvünk évszázadai 4. Nyelvünk változása és változatai” címmel ismét hallgatói konferenciát rendez.

A konferencián a magyarországi és a határon túli egyetemek és főiskolák BA-s, MA-s és osztatlan képzésben résztvevő hallgatói tartanak előadásokat a magyar nyelv történetéhez kapcsolódó tudományos témákban. A konferencia a 2014-ben elindult kezdeményezés immár hagyománnyá vált folytatása. A kezdeményezés sikerességének jele, hogy a korábban egynapos konferencia immár kétnaposra bővült. A 2017-es konferencián részt vesznek: a Miskolci Egyetem, a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem, az Ungvári Nemzeti Egyetem, valamint a University College London, és természetesen a házigazda budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatói.

Minden érdeklődőt szeretettel várnak!

Részletes program és az előadások összefoglalói

Facebook esemény

Időpont: 2017. június 9–10.

Helyszín: ELTE BTK A épület Kari Tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A, földszint, 039.)