Rabindranath Tagore írásainak és művészeténak Bengálon túlmutató hatásai

03/19 - 03/20

2012. március 19. - 2012. március 20.

ELTE BTK

03/19 - 03/20

2012. március 19. - 2012. március 20.

ELTE BTK

Nemzetközi konferencia a Nobel-díjas Rabindranath Tagore születésének 150. évfordulója alkalmából. A konferencia középpontjában Rabindranath Tagore munkásságának a különböző, Bengálon kívüli kultúrákban való fogadtatása, valamint Tagore modernkori megközelítései állnak.

Vizsgálja a költő fogadtatásának társadalmi-történelmi kontextusait, az egyes kultúrák irodalmának belső dinamizmusát, valamint Tagore fordítóinak hatását a különböző országokban, illetve a Bengálon kívüli indiai államokban. A konferencia célja, hogy rámutasson Tagore kortárs vonatkozásaira, ezek keresztül pedig munkásságának az egész világra kiterjedő jelentőségére.

A konferencia előadói: Dr Sushobhan Adhikary, Dr Bangha Imre, Bethlenfalvy Géza, Dr Liviu Bordas, Prof France Bhattacharya, Dr Namita Gokhale, Dr Ketaki Kushari Dyson, Vijay Kowshik, Dr Alka Pande, Dr Hannele Pohjanmies, DrWilliam Radice, Dr Prayag Shukla, Dr Sergei Serebriany, Prof Malashri Lal

A konferencia alkalmából március 19-21. között kiállítás nyílik az ELTE Gólyavárában, ahol egy válogatás tekinthetnek meg a Szentendrei művésztelep Tagore születésének 150. évfordulójára készített festményeiből.

Szervezők: budapesti Indiai Nagykövetség, Indian Council for Cultural Relations, Eötvös Loránd Tudományegyetem

Helyszín:

Március 19.: Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Kari Tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A)
Március 20.: Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, R épület, 030-as terem (1088 Budapest, Rákóczi út 5.)

Részletes program