Könyvbemutató 2013. november 22-én 14 órakor az ELTE BTK Kari Tanácstermében

ELTE BTK Kari Tanácsterem

2013. november 22. -

ELTE BTK Kari Tanácsterem

Különleges könyvbemutatóra hívjuk a nyelvi tevékenység iránt érdeklődőket.

A megismerés és az értelmezés konstrukciói című tanulmánykötet (Tinta Könyvkiadó, Budapest) olyan szakembereket szólaltat meg, akik a saját kiindulópontjukból adekvát, perspektivikus kérdéseket és válaszokat fogalmaznak meg a nyelv összetett működésével kapcsolatban. A kötet fontos célkitűzése az, hogy – túllépve a szűken vett nyelvtudomány határain – termékeny diskurzusba hozza a nyelv összetettségére reflektáló, különböző diszciplináris keretekben zajló kutatásokat és ezek eredményeit. Alapvető kérdése pedig az, hogy mire teszi képessé az embert a nyelv. A kötet így kiemelt figyelmet szentel az alábbi relációknak: nyelv és megismerés, nyelv és értelmezés, nyelv és alkotás, nyelv és jelentés, nyelv és közösség, nyelv és szöveg, nyelv és irodalom. A tanulmánykötetet Andor József egyetemi docens (több mint félszáz elméleti nyelvészeti tanulmány szerzője; Pécsi Tudományegyetem Angol Nyelvészeti Tanszék) mutatja be.